Sivas Hürdoğan Gazetesi
Sivas Gündemi Spor İlçe Haberleri Ekonomi Siyaset Sağlık Eğitim Kültür-Sanat Bilim Yaşam Teknoloji Bunları Duydunuz mu? Bakış Açısı Resmi İlanlar

Başkan Ürgüp’e teşekkür ziyaretleri sürüyor

Bookmark and Share
  Başkan Ürgüp’e teşekkür ziyaretleri sürüyor
 
 
 

Yahya Kemal Ortaokulu ve Yavuz Selim İlk ve Ortaokulu yönetimi ile Hayvan Hakları Federasyonu yöneticileri Belediye Başkanı Doğan Ürgüp’ü ziyaret ederek yapılan çalışmalardan dolayı teşekkürlerini ilettiler.
İlk olarak Başkan Ürgüp’ü ziyaret eden Yahya Kemal Ortaokulu yönetimi okullarına yapılan asfalt, peyzaj ve çevre düzenleme çalışmalarından dolayı teşekkürlerini iletti.
Ziyarete okul müdürü Ünal Polat, Okul Aile Birliği Başkanı ve aynı zamanda 4 Eylül Mahallesi Muhtarı Numan Kaya, okul öğretmeni Neslihan Turalı ve öğrenciler katıldı.
Ziyaret esnasında Muhtar Kaya; “Okulumuza ve mahallemize yapmış olduğunuz katkılardan dolayı teşekkür ederiz. İnşallah bir dahaki dönemde de seçilerek hizmetlerinize devam edersiniz” diyerek Başkan Ürgüp’e plaket takdim etti.
Başkan Ürgüp ise okulların ve camilerin belediyenin hizmet sahası içinde olmadığını ifade ederek; “Ama biz öyle ilgisiz bir şekilde kalmıyoruz. İlköğretim okullarının yarısını veya daha fazlasını tam sayı 80 ama biz 45 okula hizmet götürdük. Camilerden de ciddi manada hizmet ettiklerimiz var. Zaten mezarlık ve diğer tarihi eserlerin hizmetlerini sürdürüyoruz. Allah nasip etti bir dönemde bu kadar yapabildik. Bir dönem daha olursa demek ki, girilmedik okul, girilmedik cami, girilmedik mezarlık, girilmedik tarihi eser kalmayacak inşallah. Ben de dualarını bekliyorum.” dedi.
YAVUZ SELİM İLKÖĞRETİM OKULU
Daha sonra ise Başkan Ürgüp’ü, yine okullarına yapılan çevre düzenleme, asfalt ve peyzaj işlerinden dolayı Yavuz Selim İlk ve Ortaokulu yöneticileri ziyaret ederek teşekkür etti.
Okul müdürü Celal Uzman, Okul Aile Birliği Başkanı Bekir Çınar ve diğer yöneticilerin katıldığı ziyarette konuşan müdür Uzman; “Okulumuza yapmış olduğunuz katkılardan dolayı biz teşekkür etmeye geldik. Allah razı olsun sizden. Hem asfaltlanması hem de çevre düzenlemesi için çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.
Çalışmalar adına verilen teşekkür plaketini kabul eden Başkan Ürgüp ise; “Yapılan çalışmalar halka direkt yapılan biz hizmettir. Aslında okullar ve camiler bizim resmi ilgi sahamızda olmamasına rağmen çocuklar, veliler ve öğretmenler bizim olduğu için gücümüzün yettiği oranda hizmet etmeye gayret gösteriyoruz. Sanıyorum 80 tane ilköğretim okulu var, bunun 45’ini yaptık. Devamını yapmak için bir dönem daha istiyoruz inşallah. Teşekkür ederiz. Allah razı olsun” dedi.
HAYVAN HAKLARI FEDERASYONU
Başkan Ürgüp’ün bir diğer ziyaretçileri ise Hayvan Hakları Federasyonu İstanbul temsilcisi Timur Ugan ve federasyona bağlı Doğayı, Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği Sivas temsilcisi Nurten Tezer oldu.
Başkan Ürgüp’e özellikle hayvan barınağı ile sokak köpekleri ve diğer hayvanların koruma altına alınmasından dolayı teşekkür eden Hayvan Hakları Federasyon temsilcileri bu yönde hizmetlerin devam etmesini istedi.
Ziyarette konuşan Başkan Ürgüp; “İnsanların dili var ama hayvanların dili yok. İnsan acıkırsa ekmek ister, kazanır, üşürse üstümü örtün der. Peki, hayvan ne diyecek; hiçbir şey diyemiyor. Dolayısıyla hayvanlarla ilgilenmek onlara karşı şefkatli davranmak aynı zamanda dinimizin de bir emridir, Peygamber Efendimizin de sünnetidir. Bu vecibeyle bu işi yapıyoruz. Hayvanlar şehirdeyken hem şehre zarar veriyorlardı, hem hayvanlara insanlar zarar veriyordu. İki türlü zarar söz konusuydu. Barınak ile bunu engelledik inşallah” dedi.
Daha sonra konuşan Sivas il temsilcisi Nurten Tezer; “Çok güzel bir çalışma, gerçekten barınağımız da çok güzel oldu. Yanlız sizin de bir projeniz var, yeni bir barınak istiyoruz. Bize her türlü desteği vermeye hazırız” ifadelerini kullandı.
Başkan Ürgüp ise açık alanda, doğal yaşam ortamında bir barınak projesinin önümüzdeki dönemde hayata geçeceğinin müjdesini verdi.

 


2013-12-06/22:30:14
2217 Defa Okundu


Diğer Haberler
Kongre Müzesi’ndeki branda kalktı
Hafik'te Arazi Toplulaştırma Projesi anlatıldı
Ahşap ev yandı
Medicana Sivasspor'da Eskişehirspor mesaisi başladı
Ermeni cemaati 'Üzüm Kutsama Bayramı'nı kutladı
Camideki inşaat iskelesi çöktü: 1 yaralı
Kaleci Setkus, Sivasspor’da
Emniyet Müdürlüğü, şehit ailelerine ve gazilere iftar verdi
Bıçakla yaraladı, cezasını mezarlıkta çekiyor
Bayramdan sonra branda kalkıyor
Başkan Aydın’a hakarete 442 gün hapis!
Suriyeli aileler için okuma-yazma kursu
İmam Hatipliler Derneğinden öğrencilere destek
AK Parti Teşkilatı iftar yemeğinde buluştu
4. Kitap Günleri hazırlıkları devam ediyor
Anasayfa | Sivas 7/24 | Spor |İlçe Haberleri | Ekonomi | Siyaset | Sağlık | Eğitim | Kültür-Sanat | Bilim | Yaşam | Teknoloji | Bunları Duydunuz mu? | Bakış Açısı | E-Gazete | RSS | Arşiv | Künye | Üye Ol | İletişim

Copyright © 2004-2010 Tüm hakları saklıdır.
DOĞAN GAZETECİLİK VE MATBAACILIK A.Ş

::TaSaRıM ve KoDLaMa TuRaN AL::